Головна » Архів матеріалів

 

Вже зовсім скоро на дороги Демидівщини виїдуть патрулі. За інформацією Демидівського відділення нацполіції, з понеділка заплановано початок патрулювання автомобільних шляхів району особовим складом.
Це відповідна реакція на останні повідомлення ЗМІ про численні ДТП з сумними наслідками, які стались на дорогах Демидівського району. Водії часто сідають за кермо в стані алкогольного сп'яніння, що стане причиною аварій. 
залишається сподіватись, що патрулювання змусить таких водіїв задуматись перед тим, як порушувати закон.

Категорія: Кримінал | Переглядів: 214 | Додав: Редактор | Дата: 15.07.2016 | Коментарі (0)

Категорія: Резонанс | Переглядів: 182 | Додав: Редактор | Дата: 05.07.2016 | Коментарі (0)

Категорія: Резонанс | Переглядів: 223 | Додав: Редактор | Дата: 02.07.2016 | Коментарі (0)

На початку червня в громаді села Рогізне почали втілювати амбітний, проте важливий проект. Молодь села, спільно з бібліотекарем, працює над реалізацією проекту «Історія Рогізного єднає покоління». Минув місяць і ми маємо чималі здобутки.

Перш за все, в ході зустрічі в публічно-шкільній бібліотеці випрацювали ключові напрями роботи. Було одностайно вирішено приділити увагу спілкуванню зі старожилами села, ветеранами, пенсіонерами, носіями важливих історичних фактів і свідчень. Адже збереження краєзнавчої інформації про населений пункт матиме важливе значення для наступних поколінь, наших дітей та внуків.

8 червня для найактивніших учасників, які братимуть участь в опитуванні жителів села, було проведено тренінг «Я – журналіст». Журналіст районної газети «Вісник Демидівщини» Мирослава Погранична розповіла про основи журналістської роботи, головні правила проведення інтерв’ю, підводні камені і тонкощі при спілкуванні з людьми. У формі відкритого спілкування учасники тренінгу сформулювали десять правил успішного інтерв’ю, якими будуть користуватися в подальшому.

Важливу інформацію почерпнули активісти з архівних закладів. Спочатку відвідали Архівний відділ Демидівської РДА, потім здійснили візит до Державного архіву Рівненської області. Саме в Рівному дізнались багато цікавого про життя села за царської Росії, роки повоєнного відновлення, історію місцевої церкви.

 

Протягом наступних чотирьох тижнів волонтери відвідали старожилів села, з якими спілкувались і отримали цікаву інформацію про історію Рогізного. Найбільш пізнавальними і змістовними виявились відвідини ветерана Другої світової війни Шаранди Євстафія Миколайовича, довгожительки Нарусевич Софії Миронівни, знаної вчительки Дикун Емілії Антонівни, патріота свого села Марушкевича Ананія Євстафійовича. Зібрано цінний історичний матеріал, цікаві раритетні світлини, документи. Все це стане основою для книги про наше рідне село. Робота над виданням уже розпочата. Згідно планів, урочиста презентація відбудеться в кінці липня.

Стежити за розвитком подій та дізнаватись подробиці проекту можна на офіційній сторінці бібліотеки у Фейсбук https://www.facebook.com/rogiznenska.biblioteka

 

Сергій Щербатюк

Категорія: Наші люди | Переглядів: 294 | Додав: Редактор | Дата: 30.06.2016 | Коментарі (0)

Правду кажуть, випадкових зустрічей не буває. Так сталось і в Рогізному. Вийшовши минулої суботи в магазин, зустріли двох молодих хлопців з великими наплічниками. Вирішили познайомитись і поспілкуватись, адже не часто можна зустріти туристів у нашому селі. Як виявилось, це були двоє братів зі Львова – 18-річний Даниїл та 17-річний Максим. Мандрівники з радістю розповіли про себе і свою майже неймовірну подорож.

15 червня брати вирушили зі Львова і взяли курс на Маріуполь. Це 1300 км через всю Україну! І цей шлях вони хочуть подолати пішки! Що їх спонукало до такої важкої і небезпечної мандрівки? За словами сміливців, ця подорож має символічно поєднати Схід і Захід, показати єдність країни, також хлопці хочуть популяризувати здоровий спосіб життя і ближче познайомитись з невідомими куточками України. Молоді мандрівники заздалегідь готувались до такого сміливого походу: це вже не перша вилазка, вони регулярно здійснюють походи в Карпатах і підкорюють вершини. З собою взяли лише найнеобхідніше: намет, аптечку, запасний одяг, взуття, невеликий запас продуктів на перший час – консерви і крупи. Їжу будуть готувати на багатті, під час дощу варитимуть на сухому спирті. Кожного дня проходитимуть по 30-40 км, а спинятимуться лиш для ночівлі. Ведуть он-лайн щоденник, де діляться враженнями і новими відкриттями: «З Україною в серці» (vk.com/ukrainetraveling).

Важко повірити, що двоє молодих хлопців зможуть подолати такий довгий і сповнений несподіванок шлях. Маршрут спланували через Дубно, Рівне, Житомир, Київ, Черкаси, Дніпро. Приблизно підрахували, що фінішуватимуть в Маріуполі через 30-40 днів.

І саме через наш район, а точніше через Глибоку Долину, Рогізне і Вовковиї, проліг шлях мандрівників. 18 червня вдосвіта вирушили з Берестечка. У Глибокій Долині жителі села пригостили хлопців смачним молоком, за що зморені юнаки були дуже вдячні. У Рогізному Даниїл і Максим зробили короткочасний привал. Завітали до крамниці, оглянули село. Зацікавились ставком у центрі, спочатку хотіли скупатись. Але вода не дуже чиста, тому хлопці передумали. В післяобідню пору рушили далі. Через Вовковиї попрямували на Дубно. Ніч застала у Придорожньому, де гостинні люди нагодували і прийняли їх на ніч.

Хочеться побажати юним мандрівникам удачі в їх нелегкій справі і віри в свою ціль! Впевнений, що їх подорож справді сприятиме згуртуванню і об’єднанню українського народу, продемонструє силу духу і незвичайну цілеспрямованість. З Україною в серці любі перешкоди можна здолати!

 

Сергій Щербатюк

Категорія: Наші люди | Переглядів: 258 | Додав: Редактор | Дата: 30.06.2016 | Коментарі (0)

За інформацією Рівне Вечірнє, в цьому році на природохоронні заходи в області витратять 10,5 млн грн. З них 1,1 млн. грн. передбачено на проведення заходів із захисту від підтоплення і затоплення села Малеве і прилеглих полів (кріплення берегу річки Стир). Це не так вже й мало, з огляду на розподіл коштів на інші райони. Так, на Млинівський і Дубровицький райони заклали 682,5 тис грн.
Будемо сподіватись, що більше мільйона гривень не розтануть у воді і будуть використані розумно.

Категорія: Технології | Переглядів: 268 | Додав: Редактор | Дата: 25.05.2016 | Коментарі (0)

Рівненська обласна рада почала ділити гроші, яких ще немає. 214 млн грн може отримати Рівненщина, якщо в столиці заберуть фінансування на ремонт автодоріг з областей, де не встигають освоїти кошти.

З шляхами місцевого значення депутати згоди не дійшли, а от на дороги державного значення розрахунок провели. Так, серед 22 запланованих проблемних ділянок доріг, значиться і горезвісна дорога Т 0303 (Луцьк-Радомишль-Демидівка-Дубно). На цей об'єкт передбачено спрямувати 22,4 млн. грн. При цьому ремонтом буде охоплено всього лише 7 км на відрізку від Демидівки до села Вовковиї. Втім, депутати зауважили, що сума дуже велика і що недавно ту ділянку ремонтували, тож цей відрізок обіцяли спершу перевірити. Дійсно, якщо порівняти вартість робіт на інших ділянках доріг, то помітна висока вартість 1 м дороги - 3200 грн. На інших шляхах ця сума складає 2500 грн і менше. Чим обгрунтовані такі суми, наразі не відомо. 
Чи побачать жителі Рогізного і Вовковий довогорчікуваний ремонт, зараз прогнозувати складно. Адже якісного ремонту дороги не проводилось багато років. І якщо інші шляхи ще більш-менш ремонтуються, то ця дорога знаходиться в зовсім плачевному стані.

Категорія: Події | Переглядів: 243 | Додав: Редактор | Дата: 25.05.2016 | Коментарі (1)

Громадська організація «Рівненська федерація малого і середнього бізнесу «Єдність» запрошує до участі у проекті: «Як українській жінці стати лідером в бізнесі?».

Проект здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Цільовою аудиторією проекту є жінки-власниці малого або середнього бізнесу, які бажають вийти на новий рівень розвитку, представниці неурядових організацій (НУО) та жінки, які бажають започаткувати власний бізнес.

В проекті приймуть участь 200 учасниць – жінок. Проект охоплює  Рівненську область.

 

Участь у проекті безкоштовна.

Заходи проекту мають сприяти становленню рівних прав та можливостей жінкам і чоловікам при здійснені підприємницької діяльності,  підвищенню їх лідерського потенціалу, суспільної активності та розширення економічних можливостей жінок-підприємниць.

Формат проекту передбачає 4 практичних модулі по 2 семінари кожен з кращими експертами:

Модуль1. «Жінка–лідер в сучасному світі. Розвиток якостей характеру жіночого лідерства»;

Модуль 2. «Досягнення успіху по-жіночому. Як вибудувати пріоритети в житті та визначити цінності для гармонійного розвитку»;

Модуль 3. «Розвиток своєї власної справи. Механізми підбору персоналу та партнерів, розвиток ідеї»;

Модуль 4. «Як зробити бізнес ефективним? Пошук джерел стартового капіталу. Ефективне бізнес-планування та реалізація соціальних бізнес-проектів».

 

По закінченню 4-х модулів проекту буде оголошено про проведення конкурсу на найкращий соціальний бізнес-проект серед його учасниць.

Анкета для реєстрації на участь у проекті знаходиться на сторінках організації в соціальних мережах:

https://www.facebook.com/business.development.rv.ua

http://vk.com/business_development_rv_ua 

Термін дії проекту: 01.03.2016 – 31.10.2016

 

Контакти організаторів:

e-mail: business_development@ukr.net

тел: (0362) 28-24-83,  +38(093) 00-44-604,  +38 (097) 405-33-95

Категорія: Події | Переглядів: 285 | Додав: Редактор | Дата: 22.03.2016 | Коментарі (0)

З метою поліпшення екологічної ситуації Демидівського району, створення сприятливих умов для розвитку волонтерства і самореалізації молоді, розвитку волонтерського руху, спільного прагнення до кращого майбутнього в розбудові екологічного сектору, громадська організація «Сприяння розвитку села» закликає до участі у всеукраїнській акції «Зробимо Україну чистою разом!». Громадська організація «Let’s do it, Ukraine» спільно з міжнародним рухом «Let’s Do It! World» за підтримки ряду громадських організацій проводить щорічну всеукраїнську соціально-екологічну акцію з прибирання зелених зон та благоустрою територій «Зробимо Україну чистою разом!», яка запланована на 23 квітня 2016 року, в рамках акції буде проведено: всеукраїнський екологічний фестиваль «ЧистоFest», наймасштабніше прибирання країни, форуми, круглі столи та інші заходи.

В акції беруть участь комерційні та некомерційні громадські організації, компанії та державні установи, співробітники яких приєднуються до акції на рівні корпоративної соціальної відповідальності та пересічні громадяни. У 2015 р. до акції долучилось понад 500 000 учасників в 24 областях на 2832 локаціях. У 2016 році ГО “Let’s do it, Ukraine” запланували понад 700 000 учасників та 5 тисяч локацій по всій території країни.

Закликаємо підтримати проведення акції на теренах Демидівщини і прийти в призначений день в своєму селі, селищі, на вулиці на прибирання. В кожному селі нашого району знайдеться якась місцина, де постійно скупчується сміття, пакети, пляшки. Одним помахом руки все це сміття не зникне, але навіть невелика по масштабах акція змусить частково змінити громадську думку щодо належної чистоти вулиць і благоустрою села. Адже сподіватись на когось зі сторони нам не варто, потрібно самим гуртуватись і наводити лад в громадських місцях.

Якщо бажаєте долучитись до акції з прибирання свого населеного пункту в якості волонтера - зв'яжіться зі своїм районним координатором і поцікавтесь, хто організовує прибирання саме у вашому селі. Якщо координатора досі немає - можете самі очолити прибирання, організувавши жителів села.

Координатор акції «Зробимо Україну чистою разом!» в Демидівському районі – Сергій Щербатюк, +38(096) 9502788

Категорія: Події | Переглядів: 340 | Додав: Редактор | Дата: 18.03.2016 | Коментарі (0)

Західна Україна – справжня археологічна Мекка. Ще зі шкільних уроків історії можемо пригадати, що територія, де нині знаходиться Волинь, завжди була на роздоріжжі історії. Тут бували купці з Римської імперії, робили набіги дикі лісові племена, будувались і руйнувались давньоруські фортеці, спустошували наші землі монголо-татари, в періоди розквіту процвітала торгівля і ремесла, зароджувались та занепадали міста.

Про всі ці події тепер нам розповідають старожитності, якими так багата земля під нашими ногами.

Можна лише припустити, якими різноманітними і багатими були б колекції музеїв чи шкільних зібрань, якби всі знахідки потрапляли у чесні руки. Та, на жаль, так стається не завжди. Якщо раніше такі випадки обмежувались випадковими знахідками на власному городі чи під час нечастих земляних робіт, то останніми роками ситуація разюче змінилася.

Ще років п’ятнадцять назад металошукач ми могли побачити хіба що у фільмах про війну. Та якось непомітно цей інструмент з’явився в руках незнайомців, які то там то тут походжали полями чи городами десь за селом. Селяни, як правило, з цікавістю позирали на них і між собою сперечались, хто ж це там ходить і з якою метою. Минув ще якийсь час і металошукачі вже нікого не дивували і швидко з’являлись в сільських обійстях. Молоді метикуваті люди зрозуміли, що в них під ногами лежать нічийні скарби, які лише чекають на свого господаря. Зараз практично в кожному селі на є по кілька власників таких приладів, навіть студент може придбати недорогий металошукач, зібравши трохи грошей.

Автору вдалось поспілкуватись з кількома т.з. «чорними археологами» з Демидівщини Рівненської області, які не надто переймаються збереженням таємничості. Всі вони розуміють, що формально порушують законодавство, але випадків, коли б доводилось відповідати перед законом не пригадують. Головне, кажуть, не нагліти і не заходити на засіяні чи оброблені поля. А так жителі сіл байдуже ставляться до незваних гостей, які після себе залишають акуратно засипані ямки.

Автор на власні очі переконався, що Демидівський край дійсно багатий на скарби. Чого тільки не знаходили «археологи» - давньоримські срібні монети різних періодів, грошові знаки Литовського князівства, Речі Посполитої, велике різноманіття монет Російської імперії, що вже говорити про монети ХХ століття, яких дуже багато. Трапляються і дорогоцінні прикраси – обручки, натільні хрестики, золоті перстні і сережки. Хоча, місцеві копачі і признаються, що золото знайти не так вже й просто, як може здатись сторонньому спостерігачу. В кожного такого умільця, особливо хто займається цією справою роками, є історії і про особливо цінні скарби – горщики з розсипами монет. Такі знахідки пояснюються простою застережливістю наших предків, адже вони передбачливо думали про майбутнє і відкладали на чорний день.

Що трапляється з цінними знахідками далі? Як правило, дорога їх веде на он-лайн аукціони старожитностями, чи до перевірених скупщиків антикваріату, через яких артефакти потрапляють до посередників і дрібних колекціонерів. Ті в свою чергу знаходять на товар клієнтів з-за кордону чи самотужки переправляють історичні цінності в країни Європи.

Яку ж небезпеку несе це новітнє ремесло для історії і краєзнавства? Всі розуміють, що «чорні археологи» керуються інтересом самозбагачення. Метою пошуків є лише дорогоцінні метали, прикраси, монети, культові речі. Супутні знахідки, які можуть багато розповісти про історію того часу, пошуковців не цікавлять. Історики втрачають хорошу нагоду дослідити, вивчити і всебічно описати цінні археологічні знахідки. Адже поява якоїсь дріб’язкової монети може пролити світло на мало досліджену історію міста чи села.

Що ж робити з «чорною археологією»? Як врятували історичне минуле і джерела вкрай цінної інформації від безтурботних копачів, які не задумуючись знищують цілі пласти історії? Куди дивиться поліція, коли порушується закон? На жаль, українське законодавство на руку «чорним археологам», адже навіть якщо їх спіймають на місці розкопок і доведуть причетність у суді, то максимальне покарання, що чекатиме на них – це 590 грн. Хоча за розкопки могил і захоронень може чекати суворіше покарання – до восьми років позбавлення волі.

Проблема «чорної археології» має глибоке коріння і боротьба з цим явищем повинна бути систематичною. Тому залишається лише сподіватися, що в недалекому майбутньому археологічні розкопки перейдуть на інший рівень і будуть окреслені законодавчо. Автор не виступає за категоричну заборону приватних досліджень. Наприклад, досвід США свідчить, що за умови контролю самостійні розкопки аматорів-археологів можуть бути корисними для всіх – і для історії, і для держави, і для любителів археології.

 

 

Довідково: право на археологічні розкопки та розвідки (а пошук предметів металодетектором є видом археологічної розвідки) мають лише ті, хто отримав від Інституту археології відкритий лист — єдиний кваліфікаційний документ, який засвідчує фаховий рівень дослідника і дає право на проведення наукового досліду.

Категорія: Резонанс | Переглядів: 885 | Додав: Редактор | Дата: 12.03.2016 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 ... 14 15 »