Головна » Статті » Краєзнавство » Краєзнавчі матеріали по селах району

Історія села Глибока Долина Частина ІІ (1960-2000 рр.)

У 1964 році головою став Калініченко Микола Юхимович. У цьому ж році Глибокодолинськи колгосп відокремили і його головою    призначили Солов'я Михайла Яковича.    Під час його  керівництва було добудовано школу (6 класних кімнат), зернові склади, корівники, нові будинки, медичний пункт.

У 1965 році до святкування 20-річниці з Дня Перемоги у селі Глибока Долина було споруджено пам'ятник односельчанам, які загинули на фронті у роки Великої Вітчизняної війни. На всі урочистості люди села сходились до цього пам'ятника.

Спочатку це був пам'ятник, пізніше - обеліск, в наші дні - це гранітна стелла. Особливо багато людей приходять з квітами та вінками на День Перемоги та в День визволення села від німецько-фашистських загарбників, щоб ванувати тих, хто загинув заради щасливого життя. Завжди цікаво було зійтись всім разом на "схід села''. Тут нагороджували передовиків, вітали, вручали грамоти, нагороди.

У 1970 році   головою колгоспу обрали Набока Дмитра. За його керівництва почалося будівництво шосейної дороги.

У 1973 році керівником був обраний Березюк Анрій Степанович, який збудував приміщення контори, розпочав будівництво приміщень тракторної бригади. У 1975 році головою колгоспу став Микола Климович Мельничук. Під час його керівництва було добудовано дорогу, яка сполучала Глибоку Долину з селом Копань.


У 1980 - 1988 р. наш колгосп був приєднаний до Рогізенського колгоспу ім. Горького, головою якого призначили Ніпрука Володимира Максимовича. На протязі 1988 - 1989 р. на чолі колгоспу був Стеха Юрій Кирилович. Після роз'єднання, на протязі 1989-1992 років, колгосп очолював    Коломийський    Павло    Дмитрович.    За    його керівництва було заасфальтовано частину доріг села. У 1991 році колгосп імені Свердлова перейменували у "Колос".

25 грудня 1992 року була створена Глибокодолинська сільська рада (до цього часу село відносилося до Рогізненської сільської ради). її головою став Рачинський Анатолій Петрович. В цей час Глибокодолинська сільська рада належала до Млинівського району. У 1993-1996 рр. головою колгоспу був Микола Якович Семенюк.

Із здобуттям незалежності України серед інтелігенції Демидівки та навколишніх сіл поширюється ідея відновлення Демидівського району, що був розформований наприкінці 1962 року. 22 вересня 1995 року Верховна Рада України своєю постановою ухвалила утворити в Рівненській області Демидівський район з центром в смт. Демидівка, до якого відійшло село Глибока Долина. 2 вересня 1996 року очолила сільську раду Гребенюк Мирослава Олександрівна. 1996-1997 рр. - керівником колгоспу призначили Мельничука Олега Миколайовича, якого згодом переобрали і цю посаду зайняв Ніпрук Володимир Максимович. З 1998 по 2000 рік господарствчолює Друзюк Петро Миколайович. З серпня 1999 року сільську раду очолив Петро Володимирович Шелест.

У 2000 році колгосп "Колос''' розформувався і на базі цього господарства утворюється СФГ "Олеся". У цьому ж році господарство було передано у приватну власність і створене ПСП "Долина", яке існує і на даний час.


З часом село розбудувалось, поповнилось новими мешканцями. На сьогоднішній день на території села Глибока Долина функціонує загальноосвітня школа, фельдшерсько-акушерський пункт, дві торгових точки, публічно-шкільна бібліотека, сільський клуб, культурно-дозвіллєвий комплекс, відділення зв'язку. Сільській раді підпорядковане село Копань, дворів - 196, населення - 440 чоловік.

Категорія: Краєзнавчі матеріали по селах району | Додав: Редактор (03.03.2012)
Переглядів: 1686 | Теги: історія села, краєзнавство, Глибока Долина | Рейтинг: 0.0/0