Світ давно живе у бурхливу інформаційну епоху і технології оточують нас скрізь. Проте коли заходить мова про доступ до Інтернету, більшість жителів Демидівщини сумно зітхає. Адже прорубати он-лайн вікно в селах району досить проблематично.

Давайте розберемось, що діється у нас в районі на рахунок доступу до всесвітньої павутини. Демидівка почувається непогано, адже тут можна скористатись послугами «Укртелекому» сповна. Підключення відбувається по існуючій телефонній лінії і не потребує вкладення коштів чи купівлі вартісного обладнання для безпровідного доступу.

А що ж діється на периферії, по селах? Тут ситуація невесела: підключитись до телефонної лінії неможливо, адже обладнання – від дротів до АТС – все морально і фізично застаріло. Єдина альтернатива – безпровідне підключення за допомогою мобільних операторів на зразок «Київстар» чи Інт ... Читати далі »

Переглядів: 478 | Додав: Редактор | Дата: 03.03.2016 | Коментарі (0)

Про майстерність українських дорожників ходять легенди. Вони примудряються ладнати дороги тоді, коли це здається недоречним і навіть безглуздим. І навпаки, за гарної погоди їх не знайдеш вдень з вогнем. Така ж ситуація і в селі Рогізне Демидівського району, що на Рівненщині.

Боротьба з дорожніми службами триває вже давно, але якщо раніше це носило несистематичний характер, то зараз свідомі жителі села згуртувались і стали всерйоз відстоювати свої законні інтереси.

10 грудня активістами ГО «Сприяння розвитку села» було надіслано лист щодо вкрай незадовільного стану вулиці Берестецької, особливо поблизу магазину ПП Олійника. В період рясних дощів посеред дороги з’являється чимала калюжа, яку важко оминути. Ніби й не багато потрібно для усунення проблеми – підчистити і спланувати узбіччя, щоб дощова вода могла вільно стікати, та відповідним службам все руки не ... Читати далі »

Переглядів: 405 | Додав: Редактор | Дата: 03.03.2016 | Коментарі (0)

Епоху провідних технологій змінює час безпровідного зв’язку, проте сьогодні я хочу поговорити про таку призабуту багатьма річ, як проводове радіо. В селах на нього лагідно прозиваються «брехунець». Правильніше буде сказати, прозивались. Адже час продемонстрував повну безпорадність і відсталість дротового мовлення перед більш сучасними каналами отримання інформації. Нас повсюдно оточує інтернет і телебачення. Не часто вже зустрінеш домівку, де на стіні красується гучномовець і з нього линуть українські переспіви.

Чому ж проводове радіомовлення вимушено відходить у минуле? Я спробував дослідити цю тему. Поспілкувавшись із жителями сіл Демидівщини, дізнався, що у більшості з них «брехунець» давно вже мовчить. В когось обірвались під час грози дроти, десь повалене дерево обірвало лінію, в іншому місці дріт банально позрізали крадії на металобрухт. Люди здавалось би і раді користуватись радіо, ... Читати далі »

Переглядів: 421 | Додав: Редактор | Дата: 03.03.2016 | Коментарі (0)

Інвестиції в сільську культуру: варто чи ні?

 

В одному з попередніх випусків газети розповідалось про ініціативу в селі Рогізне, де спільними зусиллями вдалось відновити кінопокази в місцевому будинку культури. Особливо це сподобалось дітям і молоді, які постійно цікавились анонсом на наступний вечір і залюбки проводили вільний час перед кіноекраном. Демонструвались веселі комедії, патріотичні фільми і ролики про сучасних героїв України. Наразі кіносеанси довелось припинити через відсутність необхідного обладнання. Проте всі вірять, що це не надовго і невдовзі будинок культури знову запросить друзів на кіно.

Однак на заваді культурному відпочинку в селі може стати руйнування будівлі, в якій зн ... Читати далі »

Переглядів: 538 | Додав: Редактор | Дата: 16.08.2015 | Коментарі (0)

Сьогодні хочеться поговорити про інтернет. І не просто інтернет, а Інтернет на селі. В той час, коли міста давно оповиті локалками і ціни безлімітних тарифів (а інших і не підключають) непристойно низькі, то українське село все ще висить у ХХ столітті. 

Отже, що у нас варіантами підключення? Їх можна умовно розділити на проводові та безпровідні.

Перші вигідні на компактних місцях поселення (великі міста), тому що підключення користувача відбувається за допомогою кабеля (часто - мережевого, витої пари). Плюси такого підключення: швидкий та дешевий доступ до мережі, майже дармове підключення. Із мінусів можна зазначити, що Вас не підключать, якщо будинок приватний і знаходиться відособленно чи Ви далеко від магістралі. Тобто, тут села пролітають: ніхто не буде прокладати від хати до хати кабель, ціна якого в таких випадках буде відчутною.

І все таки у багатьох сільських оселях вже є аналогічний кабе ... Читати далі »

Переглядів: 1114 | Додав: Редактор | Дата: 03.12.2011 | Коментарі (0)