Головна » 2015 » Лютий » 4 » Телевежі на Демидівщині бути
11:07
Телевежі на Демидівщині бути

Демидівський район на майже всій території на звичайні телеантени, та й то виставлені на високих трубах і дахах багатоквартирок, приймає програми зі Львова і Тернополя, Луцька і Дубна. А ось дивитися телеканали чи слухати радіостанції з Рівного, як правило, не вдається. Десь там у районі Мізоцького кряжу на Дубенщині ретрансляція «застрягає». Не слухаємо ми в Демидівці і FM-радіостанцій, які покривають своїм мовленням майже всю Рівненщину. Доходить до абсурду: завдяки радіо FM «Галичина», яке транслюється зі Львова і завдяки Бродівському ретранслятору добре приймається в Демидівці та на значній частині Демидівського району, ми в ході парламентський виборів краще знаємо прізвища кандидатів-мажоритарників Львівщини, ніж своїх, рівненських.
У подібній ситуації «інформаційної ізоляції по-рівненськи» опинилися і жителі Радивилівського, Млинівського та частини Дубенського районів.
Така ситуація існує вже десятки літ, про неї знає керівництво області, не влаштовує недосягання сигналу і телевізійників та радіожурналістів. Керівництво обласного радіотелевізійного передавального центру ще більше десятка літ тому вирішило звести нову ретрансляційну станцію в районі Демидівки, аби зі своїми випусками новин та програмами достукатися і до віддалених від обласного центру південних населених пунктів Рівненщини.
Тепер задум, здається, таки зрушив з «мертвої точки» – поблизу села Копань Демидівського району ведуться роботи зі спорудження ретрансляційної вежі. Над рівнем моря ця місцевість підноситься на 342 метри, ще 110 метрів додасть висота вежі.
Нещодавно з ходом будівництва знайомилися представники рад зацікавлених районів та журналісти.

 

 

13 листопада в залі засідань Демидівської райдержадміністрації відбулася робоча зустріч представника Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення в Рівненській області, голови Рівненської обласної організації Національної спілки журналістів України Дмитра Тарасюка, директора Рівненської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення Віктора Талімончика, представників із Волині: представника Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення в Волинській області Степана Родича, директора Волинської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення з головами адміністрацій, районних рад, редакторами радіомовлення, районних газет Дубенського, Радивилівського, Млинівського та Демидівського районів.В заході також взяли участь представники Рівненського, Волинського та Дубенського телебачення.

Журналістам Демидівського, Млинівського та Радивилівського районів пропонується обміркувати пропозицію створити спільну телерадіоорганізацію, яка готуватиме передачі про життя своїх районів. Як-не-як, нова радіотелевізійна станція – це й нові частоти виходу в ефір. Дмитро Тарасюк висловив припущення, що для початку новоствореній регіональній компанії вистачить і чотирьох ефіру, інші 20 будуть запропоновані іншим компаніям. До речі, подібний досвід уже є на Рівненському Поліссі, де за участю трьох співзасновників було створено телерадіокомпанію “Бурштиновий шлях”.
Якщо все піде згідно з планами, вежа в селі Копань, а точніше – телерадіоретрансляційна станція постане трохи більше як через рік – за 14 місяців. Кошторисна вартість об’єкта – майже 4,5 мільйона гривень.

 

Категорія: Резонанс | Переглядів: 1001 | Додав: resetidos | Теги: будівництво, радіо, телевежа, ТБ, телебачення | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar